TARIFAT ROAMING

TARIFAT & ZONAT

 

Njihuni me tarifat Roaming për abonentët me parapagesë. Përpara se të nisni udhëtimin tuaj, telefononi Kujdesin ndaj Klientit për instruksione të qarta dhe ndihmë në lidhje me aktivizimin e shërbimit roaming të Telekom, përdorimin sa më të saktë dhe efikas të telefonisë, SMS apo internetit.

TARIFAT PËR THIRRJET ROAMING

Thirrjet Dalëse

Lekë/min

Lekë/sek

Zona 1 (Rrjetet Telekom)

149.99

2.4998

Zona 2 (Evropë 1)

359.99

5.9998

Zona 3 (Evropë 2)

549.99

9.1665

Zona 4 (Shtetet e tjera)

719.99

11.9998

 

Thirrjet Hyrëse

Lekë/min

Lekë/sek

Zona 1 (Rrjetet Telekom)

81.99

1.3665

Zona 2 (Evropë 1)

149.99

2.4998

Zona 3 (Evropë 2)

179.99

2.9998

Zona 4 (Shtetet e tjera)

269.99

4.4998

 

 

TARIFA PËR SMS ROAMING

SMS Dalëse      

Lekë/SMS

Zona 1 (Rrjetet Telekom)

49

Zona 2 (Evropë 1)

59

Zona 3 (Evropë 2)

69

Zona 4 (Shtetet e tjera)

79

 

SMS Hyrëse

Lekë/SMS

Të gjitha Zonat

FALAS

 

Internet

Lekë/MB

Lekë/10KB

Internet Roaming

300

2.93

Shënime:

Koha fillestare e bisedës për thirrjet dalëse dhe hyrëse në Roaming është 60 sekonda, më pas aplikohet tarifimi për sekondë.
Thirrjet drejt 139 dhe 141 do të tarifohen në varësi të zonës ku abonenti është në Roaming.

Tarifat për Internet Roaming janë të vlefshme për operatorët dhe shtetet e mëposhtme:

(Operatori(ët)/Shteti) - Vip Mobile,Telenor/Serbi, Telekom,T-Mobile/Austri, Orange,Orange (Mobistar)/Belgjikë, BHTELECOM/Bosnje Herzegovinë, Telenor/Bullgari, Tele2,Telekom,VIP Net/Kroaci, T-Mobile/Çeki, AS EMT/Estoni, Telia Sonera/Finlandë, SFR,Orange/Francë, Telekom,Telefonica 02/Gjermani, Cosmote,Wind/Greqi, Magyar Telekom,Telenor/Hungari, Telefonica O2/Irlandë, TIM,H3G,Wind/Itali, IPKO,Kosovo Telecom/Kosovë, Tele2/Letoni, Telia Sonera/Lituani, T-Mobile,VIP/FYROM, T-Mobile, Telenor/Mali i Zi, KPN/Hollandë, Telia Sonera/Norvegji, Polska Telefonia Cyfrova (T-Mobile)/Poloni, NOS/Portugali, Telekom/Rumani, Vimpelcom/Rusi, T-Mobile,Telefonica/Sllovaki, Telekom Slovenije/Slloveni, Orange/Spanjë, Telia Sonera/Suedi, Salt,Sunrise/Zvicër, Turkcell/Turqi, KYIVSTAR/Ukrainë, T-Mobile/USA.

Të gjitha tarifat përfshijnë TVSH-në.

TARIFAT & ZONAT

 

Njihuni me tarifat Roaming për abonentët me kontratë.

TARIFAT PËR THIRRJET ROAMING

Thirrjet Dalëse

Lekë/min

Lekë/sek

Zona 1 (Rrjetet Telekom)

139.99

2.3332

Zona 2 (Evropë 1)

349.99

5.8332

Zona 3 (Evropë 2)

499.99

8.3332

Zona 4 (Shtetet e tjera)

699.99

11.6665

 

Thirrjet Hyrëse

Lekë/min

Lekë/sek

Zona 1 (Rrjetet Telekom)

59.99

0.9998

Zona 2 (Evropë 1)

110.99

1.8498

Zona 3 (Evropë 2)

125.99

2.0998

Zona 4 (Shtetet e tjera)

227.99

3.7998

 

TARIFA PËR SMS ROAMING

SMS Dalëse

Lekë/SMS

Zona 1 (Rrjetet Telekom)

39

Zona 2 (Evropë 1)

49

Zona 3 (Evropë 2)

59

Zona 4 (Shtetet e tjera)

79

 

SMS Hyrëse

Lekë/SMS

Të gjitha Zonat

FALAS

 

INTERNET ROAMING

Internet

Lekë/MB

Zona 1 (Rrjetet Telekom)

129.99

Zona 2 (Evropë 1)

729.99

Zona 3 (Evropë 2)

899.99

Zona 4 (Shtetet e tjera)

999.99


 

 


Kujdes! Koha e përditësimit të trafikut Roaming varion nga 1 në 30 ditë, në varësi të operatorit dhe shtetit ku ju keni udhëtuar.  Informacioni mbi konsumin e minutave, SMS apo internetit gjatë kohës që keni qenë në Roaming, i marrë nga 145, fatura mujore, TELEKOM Easy Menu (#100#) ose Shërbimi ndaj Abonentit nuk është i përditësuar në kohë reale.  


Shënime:

Tarifat e mësipërme janë me TVSH.
Koha fillestare e bisedës për telefonatat hyrëse dhe dalëse është 60 sekonda. Më pas do të aplikohet tarifimi për sekondë.
Interneti tarifohet për cdo 10 Kb.

Çmimet janë të vlefshme deri në 30 Qershor 2018.

SHTETET & OPERATORËT

 

Zonat e shërbimit Roaming për klientet me kontratë.

Zona 1 - Rrjetet TELEKOM:

Shteti

Operatorët

Austria

T-Mobile

Republika Çeke

T-Mobile

Kroacia

Croatian Telecom (T-Mobile)

Gjermani

Deutsche Telekom (T-Mobile)

FYROM

T-Mobile

Greqi

Cosmote

Hungari

Magyar Telecom (T-Mobile)

Mali I Zi

Crnogorsky Telekom (T-Mobile)

Hollandë

T-mobile

Rumani

Telekom  

Poloni

Era (T-Mobile)

Sllovaki

Slovak Telekom (T-Mobile)

Mbreteria e Bashkuar

Everything Everywhere

SHBA

T-Mobile

 

Zona 2 – Evropë 1                

Shteti

Operatorët

Austria

3, A1, One GmbH, Orange

Greqia

Wind

Franca

Orange (France Telecom), Bouygues, Free Mobile, SFR

FYROM

VIP

Gjermani

E-Plus, O2, Vodafone

Itali

3, TIM, Vodafone, WIND

Kosova

Vala

Slloveni

Mobitel

 

Zona 3:

 

Shteti

Operatorët

Belgjikë

KPN, Belgacom, Mobistar

Bosnje

Hercegovina

m:tel,PEC Telecom, BH Telecom

Bullgaria

Cosmo, BTC Moble, Mobilt

Bjellorusi

FE Velcom, MobileTelSys

Danimarkë

Hi3G, Orange, TDC, Telenor, Telia Mobile

Kroaci

Tele2,Vipnet

Republika Ceke

Telefonica O2

Estonia

Elisa, Tele2, AS

Finlanda

Alands Mobil,DNA, Elisa, Radiolinja,TeliaSonera

Gjeorgji

Geocell, Magticom

Hungari

Pannon, Vodafone

Island

Landssiminn, Viking Wirel

Irland

O2, H3G, Eircell

Letoni

LMT, Tele2

Lituani

Omnitel, UAB Tele2

Luksenburg

POST LUX, Tango, VOXmobile

Malte

GoMobile, Melita, Vodafone

Mali I zi

Telenor, M:tel

Moldavi

Moldcell, VOXTEL

Hollandë

Vodafone, KPN, Orange, O2

Poloni

P4, Orange, Polkomtel

Portugali

Optimus, TMN, Vodafone

Norvegji

NORWAY AS, NetCom, Telenor

Qipro

Cytamobile, MTN, PrimeTel

Rumani

Orange, Vodafone

Rusi

Beeline, Ermak, Extel, Kuban, MTS, Motiv, NCC, NTC, North West, SMARTS, Siberian Cel, Stavtelsot, Tele2, Uraltel, ZAO

Serbi

Vip Mobile

Sllovaki

Orange, Telefonica

Slloveni

Si Mobil, Wester Wirel

Spanjë

Orange, Telefon, Vodafone, XferaMoviles

Suedi

COMVIQ, H3G, Tele2, Telia, Vodafone

Zvicër

Sunrise, Orange Salt, Swisscom

Turqi

Aycell, Is-TIM, Telsim, Turkcell

Mbreteria

e bashkuar

Manx Telecom, H3G, Jersey, O2, Orange, Vodafone,

Ukrainë

Kyivstar, Astelit, Golden TE, UMC

 

Zona 4:

Shteti

Operator

Afganistan

Roshan (TDCA), AWCC

Algjeri

MOBILIS, Djezzy, Wataniya Tel

Andorra

STA-Test

Angola

Movicel

Argjentinë

CTI, Tel Personal

Armeni

Beeline, K telecom

Australi

OPTUS, Telstra

Azerbajxhan

Azercell, Bakcell , Azerfon

Bahrain

VIVA Bhr, BATELCO

Bangladesh

Airtel, GrameenPhone, Robi Axiata

Benin

SPACETEL

Bermuda

AT&T

Bolivi

Entel, VIVA

Brazil

Claro, TIM, Vivo

Burkina Faso

Telmob, Celtel

Burkina Faso

Telmob, Celtel

Kambodia

Hello Axiata, Mfone

Kamerun

MTN

Kanada

Bell Mob, Microcell, AT&T, Telus

Kape Verde

T+ Telecom

Republika e Afrikës Qendrore

TelCentafriq

Kili

Claro

Kinë

China Mobile, China Unicom

Kolumbi

COMCEL S.A

Kongo

Vodafone,Congo Tel

Bregu i Fildishtë

LOTENY TELEC

Kubë

CUBACEL

Republika Dominikane

Orange, Claro

Ekuador

CONECEL

Egjipt

Etisalat, Vodafone, Mobinil

El Salvador

Claro

Etiopi

Ethio Tel.

Ishujt Faroe

Faroese Tele

Gambia

Africell

Ghana

Vodafone, Zain

Haiti

Comcel

Hong Kong

HongKOng Cls, H3G, SUNDAY, Smartone

Indi

MTNL, BPL, Bharti, Fascel, SPICE, Vodafone

Indonesia

PT Satelindo

Iran

MCI

Irak

Asiacell, IRAQNA-ORASC, Korek Telecom, Zain

Israel

Cellcom, Orange

Xhamaikë

Claro, Digicel

Japoni

KDDI, NTT

Jordani

Mobilecom, Umniah

Kazakistan

K'Cell, Airtel KE

Kenia

BeelineAR, EssarTelcom, Safaricom

Kuvajt

Viva KW, MTC Kuwait

Kyrgyzstan

Beeline, NURTelec

Lebanon

FTML

Liberi

COMIUM, Cellcom

Libi

AlMadarAlJad

Lichtenstein

Orange, Tele2

Macau

Hutchison, CTM

Madagaskar

Telma

Malajzia

Digi Tel., Maxis Mobile

Maldivet

Dhiraagu Ltd, Wataniy

Mauritus

Orange (Cellplus), EMTEL

Marok

Wana, MarocTel, Meditelec

Meksikë

Radiomovil, movista

Mongoli

Unitel

Mozambi

Vodafone, mCel

Namibia

Mobile tel.

Nikaragua

Enitel

Nigeri

EMTS, Vmobile

Oman

Oman Mobile, NAWRAS

Pakistan

MOBILINK, Ufone

Palestinë

Palestine CC

Panama

Claro

Papua Guinea e Re

Digicel

Paraguai

AMX, Tel

Peru

Claro

Filipinë

Digitel, GLobe, SMARTComm

Puerto Riko

Claro

Katar

Qtel

Ruanda

Airtel

San Marino

Telecom

Arabia Saudite

Mobily, Zain, STC

Afrika Jugore

Cell c, MTN, Vodafone

Korea Jugore

KTF

Sejceles

CableWirel

Sierra Leone

Africell

Sri Lanka

Mobitel, MTN

Sudan

Bashair

Suedi

SeaNetCom.

Zvicer

OnAirSwitz

Siri

MTN SPACETEL, Syria Tel

Taivan

Chunghwa Tel, Far Eas

Taxhikistan

Indigo, Tacom

Tanzania

Vodafone

Tailandë

DTA, Orange, True Move

Republika e Koresë

SK Telecom

Tunizi

OrangeTun, Tunisiana

Emiratet e bashkuara arabe

Etisalat

SHBA

AT&T, Nextel, Cincinnati, Jasper, SprintSP

Uzbekistan

UZDUNROBIDA, DAEWOO, Coscom

Uganda

Airtel, Orange, Warid

Vietnam

Viettel, GTEL Mob

Zelanda e Re

TELECOM NZ, TNZL

Jemen

Sabafon

Zimbabva

Telecel


 

 

Shënim:

Koha fillestare e bisedës për thirrjet dalëse dhe hyrese në Roaming është 60 sekonda, më pas aplikohet tarifimi për sekondë.

Operatorë që ofrojnë shërbim 3G: Guinea Ekuatoriale(GreenCom), Poloni(Polkomtel), Maldivet(Ooredoo).

Operatorë që ofrojnë shërbim 4G: Hungari(Magyar Telekom), SHBA(T-Mobile), Greqi(Cosmote), Gjermani(DT),Republika Çeke(T-Mobile).
 

SHTETET & OPERATORËT

 

Zonat e shërbimit Roaming për klientet me parapagesë.

Austri T-Mobile
Kroaci Croatian tel (T-Mobile)
Republika Çeke T-Mobile
Maqedoni Mobimak (T-Mobile)
Gjermani T-Mobile
Greqi Cosmote
Hungari Westel (Magyar Telecom/T-Mobile)
Mali Zi Crnogorsky Telekom (T-Mobile)
Hollandë Ben (T-mobile)
Poloni Polska Telefonia Cyfrova (T-Mobile)
Romani Cosmote- Telekom Romania
Sllovaki Eurotel (Telekom /T-Mobile)
SHBA T-Mobile USA
Mbretëria Bashkuar Everything Everywhere (T-Mobile)

 

Zona 2

Austri One (Orange)-Hutchison Drei
Francë France Telecom (Orange)
Francë Free Mobile
Maqedoni MTS (Cosmofon) One. Vip DOO Skopje
Maqedoni VIP Operator -  One. Vip DOO Skopje
Gjermani O2 (Telefonica)
Gjermani E-Plus
Greqi Stet Hellas (Wind)
Itali Omnitel
Itali WIND
Itali H3G

 

Zona 3

Bjellorusi MDC (FE Velcom) Unitary Enterprise Velcom
Bjellorusi MTS (JLLC Mobile Telesystem)
Belgjikë Mobistar
Belgjikë Belgacom (Proximus)
Belgjikë KPN Group (Base)
Bosnje-Hercegovin RS Telecommunication (m:tel)
Bosnje-Hercegovin BH Telecom
Kosovë Mobitel(IPKO)
Bosnje-Hercegovin Public Enterprise Croatian Telecom (eronet )
Bullgari Cosmo Bulgaria (Globul) Telenor
Bullgari BTC (Vivacom)
Kroaci Tele2
Republika Çeke Eurotel (Telefonica O2)
Estoni Radiolinja (Elisa Eesti)
Lituani Omnitel (OMT)
Luksemburg Tango 
Malta Vodafone 
Malta Mobisle (Go Mobile)
Moldavi VoxTel- Orange
Mali Zi Mtel
Mali Zi Mtel
Poloni Telenor  (Promonte)
Portugali Optimus- NOS
Romani Mobifon (Vodafone)
Romani Orange 
Serbi mobtel (Telenor)
Serbi Telecom Srbija
Serbi Vip Mobile
Slloveni Telekom Slovenije Mobitel 
Slloveni Tusmobil- Telemach Mobil
Spanjë Airtel (Vodafone)
Spanjë Telefonica (Movistar)
Spanjë Amena (Orange)
Spanjë Xfera-Yoigo
Zvicër Swisscom
Zvicër Orange SALT
Zvicër Sunrise
Turqi Telsim (Vodafone)
Turqi Turkcell TUR
Ukrainë Kyivstar -Beeline
Ukrainë UMC (MTS)
Ukrainë Astelit (life)

 

Zona 4

Afganistan TDCA (Roshan)
Armeni Vivacell (MTS_K-Telecom)
Azerbajxhan Azercell  (Acell)
Azerbajxhan Azerfon (Nar)
Kanada Rogers 
Egjipt Misrfone (Vodafone)
Egjipt Mobinil (ECMS)
Egjipt Etisalat 
Indi Hutchison (Vodafone)
Irak Asiacell
Israel partner com (Orange)
Israel cellcom 
Kazakistan K-mobile_KAR-Tel (Beeline)
Kazakistan K'Cell 
Madagaskar Telma
Ishujt Mauritius Cellplus (Orange)
Marok maroc tel (IAM)
Marok Wana
Oman Oman- Mobile Omantel
Filipinë Globe Telecom
Katar Qtel-Ooredoo
Arabia Saudite STC
Arabia Saudite Zain 
Tunizi Ooredoo-Tunisiana 
SHBA AT& T (Cingular)
Emiratet e Bashkuara Arabe Etisalat 
Uzbekistan FE Coscom (UCELL)
Uzbekistan Daewoo (Unitel- Beeline)
Vietnam Viettel